Cieszymy się, że chcecie być z nami i z łosiami w Puszczy Bydgoskiej.

OTO DLA WAS najważniejsze informacje: żebyście do nas trafili i żebyście dotrwali do mety.

Trochę WAM w tym pomożemy ale reszta to w waszych nogach i głowach !!

WAŻNE INFORMACJE PRZED STATREM

Najważniejsze - sprawdź czy jesteś na liście startowej !!!

1. ODBIÓR PAKIETÓW STRATOWYCH 

w dniach 3-4.10 odbiór pakietów startowych w godzinach 16.00-20.00 w XT24 ul. Swarzewska 3, Bydgoszcz  http://xt24.eu/kontakt

w dniu 5.10.2019 r odbiór pakietów w godz. 6.00 – 7.30 przy STARCIE – Leśnictwo Bielice, ul. Chopina 2, Białe Błota  https://goo.gl/maps/dcesgkAhW9Frd4Ze9

w dniu zawodów  pakiety mogą odbierać wyłącznie osoby spoza Bydgoszczy

START ZAWODÓW godz. 8.00 dla wszystkich dystansów !

2. Cena pakietu startowego w dniu biegu wynosi 150 zł, nie ma gwarancji możliwości się zapisania się na bieg  jeśli zostanie wyczerpany limit miejsc.

3.  Parkingi - foto poniżej. Prosimy nie parkować wzdłuż drogi pożarowej prowadzącej do Baru Pod Kogutem. Zalecamy Parking przy Leśnictwie Bielice, przy Marko lub przy ul. Wąbrzeskiej.

AUTA, które będą blokowały drogę i tym samym dojazd karetki – będą odholowane na koszt właściciela. Jest to jedyna droga dojazdowa do TRASY, Pamiętajcie, że to do Was również może ta karetka próbować się dostać!

5. NUMER DO RATOWNIKA  604694232- warto zapisać do telefonu. Numer tez będzie nadrukowany na numerze startowym.

6. W sprawach trudnych proszę dzwonić do Joanny 531 401512, Arek 609343701 , Wojtek 603035740

7. Na trasie punkty z wodą i innymi atrakcjami będą co około 10 km 

8. W puszczy raczej trudno się zgubić ponieważ otoczona jest drogami i lotniskiem. Trasa jest oznakowana Literą M jak Maraton i strzałkami oraz taśmami. Są ruchome punkty kontrolne na trasie. Za skracanie trasy grozi DNF. Jednak do Puszczy przyjeżdżają wyłącznie osoby, które uczciwie chcą przebiec się tą piękną i wymagającą trasą ! Na skrzyżowaniach ruchem kierują wolontariusze. Około 200 m trasa wiedzie wiaduktem nad trasą DK25, tam ruchem kierują policjanci oraz osoby upoważnione. Należy bezwzględnie stosować się do ich poleceń.

98 % trasy to ścieżki i drogi leśne, twarde lub piaszczyste. Należy uważać na korzenie i inne naturalne  utrudnienia.

UWAGA na trasie mogą pojawić się łosie, wilki i inne bardziej lub mniej przyjaźnie nastawione zwierzątka leśne. Łosie w ostatnim czasie krążą też po centrum Bydgoszczy więc warto mieć oczy dookoła głowy !

WAŻNE !! Nie wolno zaśmiecać lasu ! Zawodnicy, którzy będą zaśmiecać trasę zawodów i okolice - zostaną zdyskwalifikowani.

Jesteśmy gośćmi w lesie - zostawmy to miejsce w stanie nienaruszonym! 

Trasy:

https://m.gpsies.com/mapUser.do?username=wojtiw&fbclid=IwAR3yUoL2m6eus7KfJ-NrtNtI1SVQxRggox_KdF2vYggdf44cKhjWL7Kzg58

 

9. Na punktach – woda, sok, izotonik, bułeczki, coś słonego, coś słodkiego i owoce. Na mecie będzie jedzonko i picie. MEDAL i niespodzianka.

10. START / META usytuowane są przy Barze Pod Kogutem (Aleja Jana Pawła II 179, Bydgoszcz) – 300 metrów od Leśnictwa Bielice gdzie będzie Biuro Zawodów.

11. Przy Leśnictwie Bielice usytuowane będzie Biuro Zawodów, Depozyt, Prysznic, Toalety. Po Biegu – posiłek regeneracyjny.

12. Nocleg. Możliwe jest zarezerwowanie noclegu w ZAZ Białe Błota - ul.Centralna 27A, 86-005 Białe Błota. Rezerwacji należy dokonać u Krzysia - KRZYŚ MUSZYŃSKI tel. 609029088

13.  Informacje o nas:

http://www.aktywne-kujawy.pl

         

Zapraszamy na inne nasze zawody sportowe - Bukowisko 100 km  już w 2020 r.

Szczegóły na naszej stronie na portalu Facebook - BIEGI PUSZCZY BYDGOSKIEJ oraz www.aktywne-kujawy.pl

Do zobaczenia już niedługo.

Też nie możemy się doczekać.

ORGI lub też OGRY :)

ASIA, Wojtek i Arek

  TRASA BIEGU - nie jest łatwaTRASA PÓŁMARATONU poniżej

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=aydabxhtspvmiesnTrasa MARATONU - trasa Maratonu składa się z trasy półmaratonu oracz część druga poniżej mapka.